Dzień Dziecka 2019


Dzień Dziecka
3 czerwca 2019r., na pięknym skwerku rekreacyjnym na terenie naszego Domu, odbyło się spotkanie z okazji Dnia Dziecka. To dzień wielkiej radości dla wszystkich dzieci, młodzieży i dorosłych – bo przecież nawet dorosły jest Dzieckiem Bożym. Czas spędzony na świeżym powietrzu uprzyjemniła muzyka, tańce, były konkursy sportowe, które prowadził Pan Tomek, na wesoło i z przymrużeniem oka – chodziło głównie o dobrą zabawę, był kącik z watą cukrową, ciastka, lody, napoje, grill, jednak główną atrakcją były motory i przejażdżka na nich. Widowisko i doświadczenie to, dostarczyło niesamowitych emocji, a każdy odcinek przejechany z motocyklistą dostarczył ogromnej dawki adrenaliny. Obchody Dnia Dziecka były okazją do poznania różnych talentów (tanecznych, sportowych), mocnych stron naszych chłopców (odwagi podczas jazdy na motorze), od których wszyscy możemy się uczyć: radości życia, szczerości i otwartości w kontaktach.
Wszystkim Dzieciom życzymy, aby były szczęśliwe, czuły się zawsze bezpieczne i kochane, aby zawsze mogły liczyć na wsparcie dorosłych, aby każdego dnia odkrywały piękno i dobro otaczającego świata.
Święty Jan Paweł II powiedział:
„Osoby upośledzone są – w swej prostocie – odbiciem piękna Boga, Jego Życia i Jego Miłości. To właśnie Bóg pozwala się widzieć i kochać. Bóg, który stworzył, kocha w nich to, co sam ukształtował.”